• Opret dig
  • Glemt adgangskode

User account menu

  • Artikler
  • Forside
  • Forum
  • Nyheder
  • Log ind
Hjem
LinuxIN.dk

Snak med

Opret dig!

Af MollDenn88 | 06.08.2011 23:13

Godkendelse af nyheder?? vågn op admins!

Linuxin.dk
Da jeg gerne vil hjælpe med at linuxin.dk kan blive et bedre sted for alle open-source og linux elskere vil jeg gerne bruge min fritid på at hjælpe til på nyheds siden inden for disse områder som jeg syntes er intressante.

Dog syntes jeg det er synd at der ikke bliver godkendt nogen af de nyheder som bliver indsend fra min side, og mener at have læst flere steder jeg ikke er den eneste??

Har haft indsendt 3 artikler ang. en linux-nyhed, da jeg var i tvivl omkring den nyhed som jeg oprettede overhoved blev indsendt til godkendelse, dog kan jeg se det nok ikke er her problemet er. men problemet er de admins som skal godkende disse nyheder ikke eksitere eller gider bruge tid på linuxin mere (hvis det er artiklen er dårlig fra min side af kunne man i det mindste give en besked til den såkaldte bruger og skrive hvorfor nyheden ikke bliver indsat).

Syntes det er synd at linuxin ikke bliver drevet med den kejst og opløftende pande som sitet fortjener, ved ikke om jeg er helt alene omkring denne holdning, men det eneste som holder dette site levende er kun forummet. da nyhed delen er døød gammel og kedelig.

kan godt være jeg bare er en sur gammel mand nu? men elsker idéen om vi har et super godt dansk linux site som fungere og supporter over alle linux & BSD distros, og syntes det vil være synd hvis folk valgte ikke og bruge linuxin.dk mere på grund af sitet simpelhen er for dødt og kedeligt at benytte sig af.
  • Log ind eller opret dig for at tilføje kommentarer

Kommentarer2

# 1

13 år 10 måneder siden

Permalink

Indsendt af Acpivii den 7. august 2011 kl. 00:58

Permalink

hm

jeg tænker lidt om der er en så stor grund til at artikler rent faktisk skal godkendes?
Er denne side så stor at der så ville vælte ind med dårlige nyheder?

Eller evt. der kunne komme flere admins tilkoblet (måske kun med rettigheder til at godkende artikler, hvis det er et problem at de så også kan moddere)
  • Log ind eller opret dig for at tilføje kommentarer

# 2

13 år 10 måneder siden

Permalink

Indsendt af marlar den 7. august 2011 kl. 22:52

Permalink

Dog syntes jeg det er

#0: Dog syntes jeg det er synd at der ikke bliver godkendt nogen af de nyheder som bliver indsend fra min side, og mener at have læst flere steder jeg ikke er den eneste??

Jeg kan se du har lavet denne nyhed den 29. juli. Har du lavet nogen sidenhed som ikke er blevet publiceret?
  • Log ind eller opret dig for at tilføje kommentarer

Svar søges

Gode anmeldelser Zorin OS 17.3 0
llumos Unix-operativsystem, 0
Den er go 0
14. februar = I Love Free Software Day 0
Lokal fil-deling - for de dovne. 0

Seneste aktivitet

"Intet realistisk alternativ" - mig i r*ven 15
Nulstilling af adgangskode 3
Ingen Mint 5
Linux App Store Flathub når 3 milliarder downloads 2
Digitaliseringsministeriet sætter gang i pilotprojekt om digital suverænitet 3
Mest sikker webbrowser 5
Firefox 2
Privatbeskeder 7
Backup/synkronisering? 3
BigLinux 5
Chatgpt satire 1
Læsning af databasefil i Firefox 2
Vanilla OS 15
Pepsi Challenge 4
Linuxin er nu migreret til Drupal 11 13
Et Dansk alternativ til Facebook 18
Ekstern Blu-ray-brænder, der fungerer med PCLinuxOS 3
Københavns og Aarhus Kommune dropper MS 9
Open Source-eksperimentet 1
Microsoft og Google ud af de danske skoler 2

© 2025 Linuxin og de respektive skribenter

Oprettet og drevet af nørder siden 2004 !